Dragi locuitori ai judeţului Dolj,

0

Cu toţii suntem conştienţi de importanţa protejării mediului înconjurător şi de necesitatea de a adopta măsuri concrete pentru a combate schimbările climatice şi deşertificarea care ne ameninţă teritoriul. De aceea, vă propun un program ambiţios de administraţie locală care să abordeze aceste probleme majore şi să aducă beneficii durabile comunităţii noastre.
Unul dintre pilonii acestui program este proiectul de împădurire extinsă a terenurilor, cu scopul de a proteja solul, a reduce eroziunea şi a crea noi habitate pentru biodiversitatea locală. Prin plantarea de arbori şi arbuşti, atât cu finanţare naţională, cât şi prin proiecte europene, ne propunem să creăm păduri şi zone verzi care să contribuie la îmbunătăţirea calităţii aerului, la conservarea resurselor naturale şi la sprijinirea fermierilor. În acelaşi timp, proiectul meu include construirea unei reţele moderne de irigaţii, astfel încât să putem sprijini fermierii locali în activitatea lor agricolă, să le asigurăm accesul la resursele de apă necesare şi să creştem randamentul şi sustenabilitatea producţiei agricole. Prin aceste investiţii, ne dorim să sprijinim dezvoltarea economică a comunităţii noastre şi să contribuim la creşterea siguranţei alimentare a locuitorilor noştri. Vă asigur că voi depune toate eforturile pentru implementarea eficientă a acestor proiecte, în strânsă colaborare cu comunitatea şi cu fermierii noştri. Împreună putem face diferenţa şi putem construi un viitor mai verde şi mai prosper pentru generaţiile viitoare.
Vă mulţumesc pentru sprijinul vostru şi pentru încrederea acordată. Împreună putem clădi o comunitate sustenabilă!

Cu stimă,
Nicuşor Roşca
Candidat PNL Dolj pentru preşedinte al Consiliului Judeţean Dolj

Facebook Comments