Liga Florilor, programul complet al campionatului
SCM Rm. Vâlcea întâlneşte sâmbătă HC Dunărea Brăila

Sâmbătă, 31 august, SCM Râmnicu Vâlcea va întâlni HC Dunărea Brăila, într-un meci din Etapa I a Ligii Florilor. Partida se va desfăşura în Sala Sporturilor „Traian” din Râmnicu Vâlcea, cu începere de la ora 12.30.

0

„Finala” din sezonul trecut, SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Bucureşti, va avea loc în etapa a 5-a. Primul meci va fi programat la Râmnicu Vâlcea.
Programul campionatului:

Etapa 1:
Rapid Bucureşti – ASC Corona Braşov
Gloria Bistriţa – SCM Craiova
HC Zalău – CSM Bucureşti
SCM Gloria Buzău – „U” Cluj
Minaur Baia Mare – Măgura Cisnădie
AHCM Unirea Slobozia – CSM Slatina
SCM Râmnicu Vâlcea – HC Dunărea Brăila

Etapa 2:
ASC Corona Braşov – HC Dunărea Brăila
CSM Slatina – SCM Râmnicu Vâlcea
Măgura Cisnădie – AHCM Unirea Slobozia
„U” Cluj – Minaur Baia Mare
CSM Bucureşti – SCM Gloria Buzău
SCM Craiova – HC Zalău
Rapid Bucureşti – Gloria Bistriţa

Etapa 3:
Gloria Bistriţa – ASC Corona Braşov
HC Zalău – Rapid Bucureşti
SCM Gloria Buzău – SCM Craiova
Minaur Baia Mare – CSM Bucureşti
AHCM Unirea Slobozia – „U” Cluj
SCM Râmnicu Vâlcea – Măgura Cisnădie
HC Dunărea Brăila – CSM Slatina

Etapa 4:
ASC Corona Braşov – CSM Slatina
Măgura Cisnădie – HC Dunărea Brăila
„U” Cluj – SCM Râmnicu Vâlcea
CSM Bucureşti – AHCM Unirea Slobozia
SCM Craiova – Minaur Baia Mare
Rapid Bucureşti – SCM Gloria Buzău
Gloria Bistriţa – HC Zalău

Etapa 5:
HC Zalău – ASC Corona Braşov
SCM Gloria Buzău – Gloria Bistriţa
Minaur Baia Mare – Rapid Bucureşti
AHCM Unirea Slobozia – SCM Craiova
SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Bucureşti
HC Dunărea Brăila – „U” Cluj
CSM Slatina – Măgura Cisnădie

Etapa 6:
ASC Corona Braşov – Măgura Cisnădie
„U” Cluj – CSM Slatina
CSM Bucureşti – HC Dunărea Brăila
SCM Craiova – SCM Râmnicu Vâlcea
Rapid Bucureşti – AHCM Unirea Slobozia
Gloria Bistriţa – Minaur Baia Mare
HC Zalău – SCM Gloria Buzău

Etapa 7:
SCM Gloria Buzău – ASC Corona Braşov
Minaur Baia Mare – HC Zalău
AHCM Unirea Slobozia – Gloria Bistriţa
SCM Râmnicu Vâlcea – Rapid Bucureşti
HC Dunărea Brăila – SCM Craiova
CSM Slatina – CSM Bucureşti
Măgura Cisnădie – „U” Cluj

Etapa 8:
ASC Corona Braşov – „U” Cluj
CSM Bucureşti – Măgura Cisnădie
SCM Craiova – CSM Slatina
Rapid Bucureşti – HC Dunărea Brăila
Gloria Bistriţa – SCM Râmnicu Vâlcea
HC Zalău – AHCM Unirea Slobozia
SCM Gloria Buzău – Minaur Baia Mare

Etapa 9:
Minaur Baia Mare – ASC Corona Braşov
AHCM Unirea Slobozia – SCM Gloria Buzău
SCM Râmnicu Vâlcea – HC Zalău
HC Dunărea Brăila – Gloria Bistriţa
CSM Slatina – Rapid Bucureşti
Măgura Cisnădie – SCM Craiova
„U” Cluj – CSM Bucureşti

Etapa 10:
ASC Corona Braşov – CSM Bucureşti
SCM Craiova – „U” Cluj
Rapid Bucureşti – Măgura Cisnădie
Gloria Bistriţa – CSM Slatina
HC Zalău – HC Dunărea Brăila
SCM Gloria Buzău – SCM Râmnicu Vâlcea
Minaur Baia Mare – AHCM Unirea Slobozia

Etapa 11:
AHCM Unirea Slobozia – ASC Corona Braşov
SCM Râmnicu Vâlcea – Minaur Baia Mare
HC Dunărea Brăila – SCM Gloria Buzău
CSM Slatina – HC Zalău
Măgura Cisnădie – Gloria Bistriţa
„U” Cluj – Rapid Bucureşti
CSM Bucureşti – SCM Craiova

Etapa 12:
ASC Corona Braşov – SCM Craiova
Rapid Bucureşti – CSM Bucureşti
Gloria Bistriţa – „U” Cluj
HC Zalău – Măgura Cisnădie
SCM Gloria Buzău – CSM Slatina
Minaur Baia Mare – HC Dunărea Brăila
AHCM Unirea Slobozia – SCM Râmnicu Vâlcea

Etapa 13:
SCM Râmnicu Vâlcea – ASC Corona Braşov
HC Dunărea Brăila – AHCM Unirea Slobozia
CSM Slatina – Minaur Baia Mare
Măgura Cisnădie – SCM Gloria Buzău
„U” Cluj – HC Zalău
CSM Bucureşti – Gloria Bistriţa
SCM Craiova – Rapid Bucureşti

Etapa 14:
ASC Corona Braşov – Rapid Bucureşti
SCM Craiova – Gloria Bistriţa
CSM Bucureşti – HC Zalău
„U” Cluj – SCM Gloria Buzău
Măgura Cisnădie – Minaur Baia Mare
CSM Slatina – AHCM Unirea Slobozia
HC Dunărea Brăila – SCM Râmnicu Vâlcea

Etapa 15:
HC Dunărea Brăila – ASC Corona Braşov
SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Slatina
AHCM Unirea Slobozia – Măgura Cisnădie
Minaur Baia Mare – „U” Cluj
SCM Gloria Buzău – CSM Bucureşti
HC Zalău – SCM Craiova
Gloria Bistriţa – Rapid Bucureşti

Etapa 16:
ASC Corona Braşov – Gloria Bistriţa
Rapid Bucureşti – HC Zalău
SCM Craiova – SCM Gloria Buzău
CSM Bucureşti – Minaur Baia Mare
„U” Cluj – AHCM Unirea Slobozia
Măgura Cisnădie – SCM Râmnicu Vâlcea
CSM Slatina – HC Dunărea Brăila

Etapa 17:
CSM Slatina – ASC Corona Braşov
HC Dunărea Brăila – Măgura Cisnădie
SCM Râmnicu Vâlcea – „U” Cluj
AHCM Unirea Slobozia – CSM Bucureşti
Minaur Baia Mare – SCM Craiova
SCM Gloria Buzău – Rapid Bucureşti
HC Zalău – Gloria Bistriţa

Etapa 18:
ASC Corona Braşov – HC Zalău
Gloria Bistriţa – SCM Gloria Buzău
Rapid Bucureşti – Minaur Baia Mare
SCM Craiova – AHCM Unirea Slobozia
CSM Bucureşti – SCM Râmnicu Vâlcea
„U” Cluj – HC Dunărea Brăila
Măgura Cisnădie – CSM Slatina

Etapa 19:
Măgura Cisnădie – ASC Corona Braşov
CSM Slatina – „U” Cluj
HC Dunărea Brăila – CSM Bucureşti
SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Craiova
AHCM Unirea Slobozia – Rapid Bucureşti
Minaur Baia Mare – Gloria Bistriţa
SCM Gloria Buzău – HC Zalău

Etapa 20:
ASC Corona Braşov – SCM Gloria Buzău
HC Zalău – Minaur Baia Mare
Gloria Bistriţa – AHCM Unirea Slobozia
Rapid Bucureşti – SCM Râmnicu Vâlcea
SCM Craiova – HC Dunărea Brăila
CSM Bucureşti – CSM Slatina
„U” Cluj – Măgura Cisnădie

Etapa 21:
„U” Cluj – ASC Corona Braşov
Măgura Cisnădie – CSM Bucureşti
CSM Slatina – SCM Craiova
HC Dunărea Brăila – Rapid Bucureşti
SCM Râmnicu Vâlcea – Gloria Bistriţa
AHCM Unirea Slobozia – HC Zalău
Minaur Baia Mare – SCM Gloria Buzău

Etapa 22:
ASC Corona Braşov – Minaur Baia Mare
SCM Gloria Buzău – AHCM Unirea Slobozia
HC Zalău – SCM Râmnicu Vâlcea
Gloria Bistriţa – HC Dunărea Brăila
Rapid Bucureşti – CSM Slatina
SCM Craiova – Măgura Cisnădie
CSM Bucureşti – „U” Cluj

Etapa 23:
CSM Bucureşti – ASC Corona Braşov
„U” Cluj – SCM Craiova
Măgura Cisnădie – Rapid Bucureşti
CSM Slatina – Gloria Bistriţa
HC Dunărea Brăila – HC Zalău
SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Gloria Buzău
AHCM Unirea Slobozia – Minaur Baia Mare

Etapa 24:
ASC Corona Braşov – AHCM Unirea Slobozia
Minaur Baia Mare – SCM Râmnicu Vâlcea
SCM Gloria Buzău – HC Dunărea Brăila
HC Zalău – CSM Slatina
Gloria Bistriţa – Măgura Cisnădie
Rapid Bucureşti – „U” Cluj
SCM Craiova – CSM Bucureşti

Etapa 25:
SCM Craiova – ASC Corona Braşov
CSM Bucureşti – Rapid Bucureşti
„U” Cluj – Gloria Bistriţa
Măgura Cisnădie – HC Zalău
CSM Slatina – SCM Gloria Buzău
HC Dunărea Brăila – Minaur Baia Mare
SCM Râmnicu Vâlcea – AHCM Unirea Slobozia

Etapa 26:
ASC Corona Braşov – SCM Râmnicu Vâlcea
AHCM Unirea Slobozia – HC Dunărea Brăila
Minaur Baia Mare – CSM Slatina
SCM Gloria Buzău – Măgura Cisnădie
HC Zalău – „U” Cluj
Gloria Bistriţa – CSM Bucureşti
Rapid Bucureşti – SCM Craiova