„La acest turneu participă 26 de echipe cu aproximativ 350 de copii, din Vâlcea, București, Târgu Jiu, Craiova, Slatina, Simeria, copii născuți în 2006, în 2008, și în 2009. Fiecare echipă are cel puțin cinci jocuri. Două din cele 26 de echipe au în componență și fete, este vorba despre echipa din Slatina și cea din Voluntari. Toți copiii primesc premii consând în pachete asigurate atât de club , de primărie cât și de sponsori. Pentru primele trei locuri există, în afara plachetelor și cupelor, și premii individuale.”, a declarat preşedintele secţiei de fotbal a SCM, Jean Turmacu.

Mihai Stoichiță, prezent la turneu

Premierea a fost programată pentru duminică la ora 19.00. Sâmbătă, în jurul prânzului, a venit la Râmnicu Vâlcea, pentru a-i susține pe micii sportivi, Mihai Stoichiță, directorul tehnic al Federației Române de Fotbal. Despre relația sa de dragoste cu fotbalul vâlcean citiți un interviu în exclusivitate în ediția de viitoare a publicației Indiscret în Oltenia.

 

 

 

  

     RĂMNICU VĂLCEA: PROGRAM CUPA  IMNULUI LA FOTBAL COPII, 28-29 IULIE  

 

PROGRAM CUPA IMNULUI GR 2006

Grupa A                                                              Grupa B

  1. SCM 1 Rm Valcea                                            1. SCM 2 Rm Valcea
  2. Real Star Bucuresti                                          FC Voluntari
  3. ALMA Sibiu                                                       3. LPS Tg Jiu
  4. Real  Bradu                                               Sparta Bucuresti
  5. Athletic Slatina                                                   5. I Sport Rm Valcea

 

 ORAJOCULTEREN
SAMBATA  28.07.201809.00-10.00  SCM Rm Valcea – Real StarTEREN 1
09.00-10.00I Sport – FC VoluntariTEREN 2
10.00-11.00Real Bradu – Athletico SlatinaTEREN 1
10.00-11.00SCM 2 Rm Valcea – LPS Tg jiuTEREN 2
11.00-12.00ALMA Sibiu – SCM 1 Rm ValceaTEREN 1
11.00-12.00Sparta Bucuresti – FC VoluntariTEREN 2
16.00-17.00Real Bucuresti – Real BraduTEREN 1
16.00-17.00SCM 2 Rm Valcea – I SportTEREN 2
17.00-18.00SCM 1 Rm Valcea – Athletico SlatinaTEREN 1
17.00-18.00FC Voluntari – LPS Tg JiuTEREN 2
18.00-19.00ALMA Sibiu- Real BucurestiTEREN 1
18.00-19.00I Sport Rm Valcea-Sparta BucurestiTEREN 2
DUMINICA 29.07.201809.00-10.00Alma Sibiu – Athletico SlatinaTEREN 1
09.00-10.00SCM 2 Rm Valcea- Sparta BucurestiTEREN 2
10.00-11.00Real Bradu – SCM 1 Rm ValceaTEREN 1
10.00-11.00I Sport Rm Valcea – LPS Tg JiuTEREN 2
11.00-12.00Athletic Slatina – Real BucurestiTEREN 1
11.00-12.00SCM 2 Rm Valcea-FC VoluntariTEREN 2
12.00-13.00Real Bradu-ALMA SibiuTEREN 1
12.00-13.00LPS Tg Jiu – Sparta BucurestiTEREN 2
16.00-17.00Loc 5 Grupa A-Loc 5 Grupa BTEREN 1
16.00-17.00Loc 4 Grupa A- Loc 4 Grupa BTEREN 2
17.00-18.00Loc 3 Grupa A – Loc 3 Grupa BTeren 1
17.00.18.00Loc 2 Grupa A – Loc 2 Grupa BTeren 2
18.00-19.00Loc 1 Grupa A – Loc 1 Grupa BTeren 1

 

PROGRAM CUPA IMNULUI GR 2008

Grupa A                                                                        Grupa B

  1. SCM  Rm Valcea                                                 1. Juniorul Bucuresti
  2. Juniorul Rm Valcea                                             2. CFR Simeria
  3. Sarmigetica Rm Valcea                                        3. Academia Gica Popescu
  4. Athletic Slatina                                                   4. Hidro Rm Valcea

 

 

 ORAJOCULTEREN
SAMBATA  28.07.201809.00-10.00  SCM  Rm Valcea – Juniorul Rm ValceaTEREN 1
10.00-11.00Academia Gica Popescu-CFR SimeriaTEREN 1
11.00-12.00 Athletic Slatina – SarmigeticaTEREN 1
12.00-13.00Juniorul Bucuresti – Hidro Rm ValceaTEREN 1
16.00-17.00SCM  Rm Valcea – Athletic SlatinaTEREN 1
17.00-18.00Academia Gica Popescu- Juniorul BucurestiTEREN 1
18.00-19.00Juniorul Rm Valcea – Sarmigetica Rm ValceaTEREN 1
19.00-20.00CFR Simeria – Hidro Rm ValceaTEREN 1
DUMINICA 29.07.201809.00-10.00Juniorul Rm Valcea – Athletic SlatinaTEREN 1
10.00-11.00Juniorul Bucuresti – CFR SimeriaTEREN 1
11.00-12.00SCM Rm Valcea  – SarmigeticaTEREN 1
12.00-13.00Acad Gica Popescu-Hidro Rm ValceaTEREN 1
16.00-17.00Loc 4 Grupa A-Loc 4 Grupa BTEREN 1
17.00-18.00Loc 3 Grupa A – Loc 3 Grupa BTEREN 1
18.00.19.00Loc 2 Grupa A – Loc 2 Grupa BTEREN 1
19.00-20.00Loc 1 Grupa A – Loc 1 Grupa BTEREN 1

 

PROGRAM CUPA IMNULUI GR 2009

Grupa A                                                                        Grupa B

  1. SCM 1 Rm Valcea                                                        1. SCM 2 Rm Valcea
  2. Real Star Bucuresti                                              2. Real Bradu
  3. FC Voluntari                                                       3. Sparta Bucuresti
  4. Atletic Slatina                                                     4. Hidro Rm Valcea

 

 

 ORAJOCULTEREN
SAMBATA  28.07.201809.00-09.40  SCM Rm Valcea – Real BucurestiTEREN 2
09.40-10.20Hidro Rm Valcea – Real BraduTEREN 2
10.20-11.00FC Voluntari – Athletico SlatinaTEREN 2
11.00-11.40SCM 2 Rm Valcea – Sparta BucurestiTEREN 2
16.00-16.40SCM 1 Rm Valcea– FC VoluntariTEREN 2
16.40-17.20Hidro Rm Valcea – Sparta BucurestiTEREN 2
17.20-18.00Real Bucuresti – FC VoluntariTEREN 2
18.00-18.40SCM 2 Rm Valcea- Real BraduTEREN 2
DUMINICA 29.07.201809.00-09.40SCM 1 Rm Valcea-Athletic SlatinaTEREN 2
09.40-10.20Hidro Rm Valcea-SCM2 Rm ValceaTEREN 2
10.20-11.00Athletic Slatina – Real BucurestiTEREN 2
11.00-11.40Real Bradu – Sparta BucurestiTEREN 2
16.00-17.00Loc 4 Grupa A- Loc 4 Grupa BTEREN 2
17.00-18.00Loc 3 Grupa A – Loc 3 Grupa BTEREN 2
17.00.18.00Loc 2 Grupa A – Loc 2 Grupa BTEREN 2
18.00-19.00Loc 1 Grupa A – Loc 1 Grupa BTEREN 2

 

 

 

Facebook Comments

LĂSAȚI UN MESAJ