Vâlcea: Ambasadorul Tunisiei, în vizită în comuna Budeşti

„În cursul zilei de marţi, 22 noiembrie, am avut onoarea de a întâmpina, la sediul Primăriei Budeşti, pe Excelenţa Sa, Ambasadorul Republicii Tunisiene în România, doamna Raja Jhinaoui Ep Ben Ali”, a anunţat primarul comunei Budeşti, Ion Vlădulescu.

0

„După vizitarea unei societăţi comerciale multinaţionale care îşi desfăşoară activitatea pe raza localităţii noastre, unde sunt angajaţi conaţionali ai Excelenţei Sale, la sediul primăriei am purtat discuţii în privinţa unor posibilităţi de colaborare între comuna Budeşti şi potenţiali parteneri din Tunisia, în domeniul economic şi cultural. Doamna ambasador ne-a asigurat că Tunisia îndeplineşte toate condiţiile necesare pentru a deveni un partener economic atât al comunei noastre, Budeşti, cât şi al României.
Mă bucură faptul că suntem printre comunele care pot asigura dezvoltarea mediului de afaceri prin investiţiile pe care le avem în derulare şi, iată, comuna noastră, Budeşti, devine o atracţie pentru potenţiali investitori. Mulţumesc doamnei ambasador pentru vizita efectuată şi o asigur de tot suportul necesar în eventualitatea posibilelor colaborări între administraţia comunei Budeşti şi statul tunisian”, a precizat edilul.

Facebook Comments